5349522283
0534 952 22 83

Kurumsal Mail Adresi Nedir?

02 Kasım

Kurumsal Mail Adresi Nedir?

Kurumsal Mail Adresi Nedir?

Kurumsal mail adresi, kurumsal şirketler için olmazsa olmazdır. Zira kurumsal mail adresiniz, kurumsal bir kimliğinizin olmasını sağlar. Standart gmail, Outlook v.b. gibi e-mail adreslerini kullanmaktansa, kendi şirketinizin uzantılı mail adresini almak çok daha mantıklı olacaktır..

Neden Kurumsal Mail?

  1. Spam Mesajları Uzak Tutun

Kurumsal mail adreslerinin özelliklerinden birisi, spam mesajlara engel olmasıdır. Gelen spam mesajları sunucuda imha edilir.

  1. Anti Virüs Koruması

Kurumsal maillerin özelliklerinden bir tanesi virüs koruma duvarının mevcut olmasıdır. Böylelikle zararlı yazılımlar, henüz bilgisayarınıza ulaşmadan sunucu üzerinde imha edilir.

  1. 50mb’lık Dosya Gönderebilme

Kurumsal mailin en iyi özelliklerinden bir tanesi 50mb’a kadar dosya alıp gönderebilme seçeneğidir. Standart mail adreslerinde ekstra olarak transfer uygulamalarına ihtiyaç duyulurken, kurumsal e-posta adreslerinde bu tip problemler ortadan kalkmıştır.

  1. 5 GB Mail Kotası

Firmaların karşılaştığı en büyük problemlerden bir tanesi mail kotası problemidir. Gmail v.b. gibi standart hesap kullanan işletmelerde bu tip problemler fazlasıyla yaşanır. İşte bu nedenle kurumsal e-posta hesabının önemi büyüktür. 5gb mail kotası sayesinde, mail kotanız kısa sürede dolmayacak ve böylelikle işleriniz aksamayacaktır.

  1. Size Özel IP Adresi

Domaininize özel IP adresine sahip olunca, işlerinizi aksatmadan yürütebilirsiniz. Aynı IP adresini paylaştığınız diğer kullanıcıların yaptığı hatalardan ötürü, IP adresiniz ban yiyebilir ya da attığınız mailler spam kutusuna düşebilir. Bu nedenle size özel bir IP adresi olması büyük bir avantajdır.

  1. Adminlik Sistemi

Şirketinizin uzantısına sahip olan mail adresinizi, çalışanlarınız da farklı isimlerle kullanabilir. Ancak işten çıkan bir personeliniz olduğu takdirde, bu hesabın şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Kurumsal E-Posta Nasıl Alınır?

Kurumsal e-posta alabilmek için ilk etapta alan adı almanız gerekir. Alan adınızı seçtikten sonra bir hosting servisi satın almalısınız. Web hosting paketleri kendi içerisinde ayrılır. Size en uygun alanını seçtikten sonra, işleme devam edebilirsiniz. Almış olduğunuz hosting paketinizin izin verdiği sayıda kurumsal e-mail hesabı oluşturabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan tasarruf edersiniz hem de kurumsal kimliğinizi her alanda duyurabilirsiniz.

Kurumsal Mail Fiyatları

Kurumsal mail fiyatları dolar kuru üzerinden belirlendiğinden farklılık gösterebilir. Yapmanız gereken şey, 1 yıllık alan adınızı tescil ettirmek ve 1 yıllık hosting hesabı almak olacaktır. Bu ücret aşağı yukarı 200 ila 300 lira arası bir fiyata tekabül edecektir. Ancak unutulmaması gereken önemli nokta bu ücretlerin dolar üzerinden hesaplanmasıdır.